תיקון מכונת כביסה

מכונת הכביסה היא מחפצי הבית שעושים עבודה קבועה, לא שמים לב לקיומה, אבל בלעדיה לא ניתן להמשיך אפילו שבוע בבית. חסרונה של מכונת הכביסה יורגש ביום שבו חלק יחליט להתקלקל – ואז משק הבית ייקלע לצרה: ערימות בגדים ייאגרו בסלי הכביסה, הארון יתרוקן, ובקיצור: איך מתקנים את המכונה כמה שיותר מהר ובלי לשחוט את הכיס?!

בתיקון מכונת כביסה כדאי לזכור קודם כל שזיהוי של הבעיה הוא הצעד הכי חשוב בדרך לפתרון. למה? כי אם הבעיה טמונה במנוע, או שמדובר בכלל בצינור סתום – הטיפולים יהיו שונים בתכלית זה מזה. במקרה אחד תצטרכו להיעזר באינסטלטור ובאחר בטכנאי מכונות כביסה, והזמנה של איש המקצוע הלא נכון תגרום להוצאת כסף מיותרת ולעוגמת נפש. אז בואו נלמד על כמה בעיות נפוצות מהן סובלות מכונות כביסה שיקלו עליכם להזמין את איש המקצוע הנכון ולדעת לטפל בתקלה. לשלוף וליישם ברגע שמשהו מתחיל לנזול. 

אורן רדה – אינסטלטור בבת ים המספק שירותי פתיחת סתימות ואיתור נזילות עם כמה טיפים שיסייעו לכם לאתר את הנזילה במכונת הכביסה ולתקן אותה:

נזילה באחורי מכונת הכביסה:

כשהמים זורמים מגב המכונה, הבעיה יכולה לנבוע מהמקרים הבאים:

 1. קלקול במשאבת מים שממוקמת מאחור (בעיקר במכונות כביסה ישנות):
  אם המכונה שירתה אתכם כבר שנים כמו גדולה, הקלקול במשאבה עלול לקרות עם השנים ואין צורך להתרגש ממנו: עלות החלפת המשאבה אינו גדול וינוע בין 300 ל-500 ש"ח, כתלות בטכנאי ובדגם המכונה.
 2. סתימה בצינור הניקוז של המכונה או בביוב שמחובר למכונה:
  מכונת הכביסה מחוברת בחלקה האחורי לחור ניקוז בקיר, ולכן אם נוצרה סתימה בצינור הניקוז או בצנרת אליה הוא מחובר, עלולה להיווצר נזילה מאחורי המכונה. מה עושים? מזמינים אינסטלטור. כן, פה טכנאי לא יוכל לפתור את הבעיה, וצריך בעל מקצוע מומחה לפתיחת סתימות. האינסטלטור יעשה שימוש בחומר פותח סתימות או במכשיר לשאיבת הצינור. עלות הביקור קלה ולא צריכה לעלות על 300 ש"ח כי לא מדובר בתיקון מכונת כביסה אלא בפתיחת סתימה בלבד.

נזילה בקדמת מכונת הכביסה:

שלולית מצטברת על הרצפה לפני המכונה? בדקו האם מדובר באחד מהמקרים הבאים:

 1. קלקול במשאבת מים (במכונות חדשות, בהן המשאבה ממוקמת מקדימה):
  כמו שכבר הסברנו, החלפת משאבה היא פרוצדורה פשוטה. הקפידו לומר לטכנאי מראש שמדובר בהחלפה כדי שהוא יביא את המשאבה החדשה איתו.
 2. סתימה או קרע בצנרת הפנימית של המכונה:
  בתוך מכונת הכביסה מתחבאת מערכת צינורות, שכמו כל צינור – עלולה להיסתם או להיקרע עם הזמן, בעיקר אם נקלע לתוכה חפץ חד שפוגע בצינורות. מה עושים? מזמינים טכנאי לאיתור הצינור ממנו נובעת הבעיה, ומחליפים את הצינור. העלות, בהתאם לסוג הצינור, היא בין 300 ל-500 ש"ח, ומהיום בודקים את הכיסים פעמיים לפני שמכניסים חפצים חדים לכביסה 😉
 3. גומי רופף בפתח המכונה:
  בעיה פשוטה – הגומי התרופף ומים נוזלים החוצה בזמן הסיבוב. הפתרון – החלפה פשוטה של הגומי על ידי הטכנאי.

כאשר לא מדובר בנזילה אלא במקרה בו המכונה דממה ללא התראה, הבעיה עלולה להיות במנוע או במחשב של המכונה, ולכן תצטרכו להזמין טכנאי לאיתור הבעיה ותיקון מכונת הכביסה. בהצלחה!

דף הבית – טכנאי מכונות כביסה.

Rate this post

היו חברתיים ושתפו את המאמר עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטאספ
מאת: מערכת האתר
מאת: מערכת האתר

חברתנו מספקת שירות תיקוני מכונות כביסה ע"י מיטב טכנאי מכונות הכביסה הטובים בישראל.